Feldenkrais doma

Ξ  AUDIO ZÁZNAM LEKCE  Ξ  

K poslechu jsou všechny lekce do soboty 3. června. 2023, 12 hod. 

ATM J11 - Otáčení, hlava, oči, ramena a pánev (40 min.)                         

Jednoduchá lekce, odehrává se celá vleže na zádech. Skrze různé části v nás, kterými se otáčíme, uvolníte svá záda, objevíte zpět jejich délku i napřímení - ty totiž zase na oplátku umožňují snadnější otáčení. Volný nádech i výdech. Příjemný pocit ze sebe sama, kdy mnohé vnitřní napětí opadne.

"Vypnula jsem myšlenky. Zajímavé postřehy, kdy dělám nestandartní pohyby, zvláště když celý den sedím, takže to mému tělu dělalo dobře"

"Lebedí si páteř, tělo, hodně se v lekci uvolňovalo"

ATM J12 | Otáčení, hlava, ramena, pánev - vleže na zádech i na břiše (51 min.)

Lekce kombinuje různé možnosti otáčení částí těla, i skrze nohy - každá se dotýká páteře i svalů trupu v různých trajektoriích a různým načasováním společné souhry, a obohacuje tak vědomí sebe sama v tak zásadní každodenní součásti našeho života - otáčení se. Ramena, pánev a nohy se vzájemně vůči sobě otáčejí i když chodíme, jak by pak takovéto zlepšení jejich souhry mohlo neovlivnit také naši chůzi?

ATM J13 | Široká ramena, volný pohyb lopatek a posílená záda (55 min.)

V roli učitele sobě samé/mu se jednoduše potřebujeme otevřít pozorování, vnímání a cítit, co naše ramena a záda dělají, a jak se lopatky pohybují v souvislosti s tím, co děláme pažemi - prozkoumáme něco podobného jako jsme dělali kdysi dávno jako miminka v poloze vleže na břiše. Mozek si už sám zorganizuje všechny vnímané části těla do nejlepšího možného celku..

Prozkoumejte, co všechno se ve vás změní, když si více uvědomíte své lopatky. Volnější pohyb ramen se promítne také do způsobu otáčení v zádech a celém těle.

ATM J14 | Pohyblivá páteř, integrace jednotlivých obratlů (44 min.)

Tady se podrobněji podíváte na pohyb v samotné páteři. Budeme hledat ty obratle, které necítíme, u kterých objevíme, že se neúčastní celkového pohybu a jsou tak součástí našich omezení pohybu ve všech směrech.

V různých polohách je budete moci opět přivádět do celkového povědomí o své páteři a jejích možnostech.

"Mě teda fascinuje, jak jinak se potom člověk v tom těle cejtí. To, že se ty pohyby najednou rozvinou, udělá je vlastně trošku jinak, víc, tak to je zajímavý taky, ale i ten pocit celkovej jako je jinej. To je zajímavý."

"Připadám si mnohem rovnější, taková jako natáhnutá."

"Já se cítím nějak nově ve svém těle, nový prostor tam je.."

 

CENA lekce | 170 Kč

Č. účtu | 670100-2214927871/6210, do zprávy pro příjemce uveďte prosím kód lekce, např. "ATM J11", v případě více lekcí pak "ATM J11, J14, ..."

 

ATM® lekce | z angl. Awareness Through Movement® lesson - Pohybem k sebe-uvědomění

V lekcích využíváme pomalý jemný pohyb s minimálním úsilím pro budování širšího obrazu        o sobě (o těle, i vztahování se       k sobě a ke svým výzvám), který je podkladem pro optimální fungování našeho pohybu, držení těla i sebe-prožívání.

JAK BÝT S NÁMI NAŽIVO?

>>> AKTUALITY na Facebooku >> Feldenkrais.PříběhVpohybu

Chcete dostávat pozvánku k aktuální lekci každý týden emailem?

→ napište mi na: feldenkrais.pel@gmail.com "online ano"

→ pošlu Vám odkaz k přihlášení do aplikace Zoom, kde se setkáváme, je to velmi jednoduché 🙂

 

HNED TEĎ si pusťte 15 min. lekci

>>> Dech a ruka - pohyb medúzy

NEMŮŽETE Z DOMU?

POTKEJME SE ONLINE.